site.btaМария Йовкова допусна драматично поражение на турнира по тенис на маса в Панагюрище

снимка: asarelbulgariaopen.com

Мария Йовкова допусна драматична загуба във втория кръг на турнира по тенис на маса WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2023. Първата ракета на България при жените загуби с 2:3 гейма от полската състезателка Александра Михалак.

Йовкова започна силно и спечели първия гейм с 11:4, но във втория загуби концентрация и не спечели нито една точка. Третият гейм също отиде на сметката на Михалак, но в следващите минути Йовкова доминираше изцяло 11:4 в четвъртата част, за да вкара мача в решителен гейм, в който поведе с 10:6 и имаше 4 последователни възможности да се класира на осминафиналите. Полякинята обаче устоя и спечели 6 поредни точки за крайното 12:10 в своя полза. Въпреки поражението, Йовкова напуска турнира с високо вдигната глава, след като вчера записа първата си победа в Панагюрище в основната схема на сингъл.

Днешният ден в "Арена Асарел" беше изпълнен с равностойни сблъсъци и изненадващи резултати. Първият поставен при мъжете - Антон Калберг от Швеция беше отстранен от поляка Самуел Кулчицки след 3:1 гейма. Полският състезател продължи отличното си представяне и във вечерната сесия, в която се справи със своя сънародник Мачей Кубик (3:1), за да се класира на осминафиналите.
Поставеният под номер 2 Симон Гози от Франция преодоля тромавия си старт вчера и след две чисти победи срещу Чжао (Китай) и Нютинк (Белгия), също намери място сред най-добрите 8. Съперник на Гози ще бъде миналогодишният финалист Джоу Кай. Един от любимците на публиката в Панагюрище Андерс Линд също ще играе в утрешния ден след драматична победа с 3:1 срещу австриеца Андреас Левенко.

Към 07:23 на 26.07.2024 Новините от днес