site.btaНестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 6 Нестеров победи четвъртия в схемата Дан Александру Томеску (Румъния) с 6:4, 3:6, 6:4 за 2:47 часа.

В решителния трети сет играта беше изключително равностойна, но българинът успя да вземе подаването на съперника си в десетия гейм и да затвори мача.

С успеха той си осигури 4 точки за световната ранглиста и 753 долара, а следващият му съперник ще бъде румънския квалификант Богдан Павел.

Към 15:19 на 30.08.2024 Новините от днес