site.btaОБНОВЕНА Черноморец 1919 (Бургас) победи като гост лидера във Втора лига Септември (София), равенство в Ловеч във втората среща днес

Черноморец 1919 (Бургас) постигна победа с 1:0 като гост над лидера във Втора лига Септември (София) и събра 10 точки, с които се изкачи в средата на класирането. Септемврийци остават на върха с 15 и две пред Янтра (Габрово), Монтана и Спартак (Варна).

Срещата не предложи кой знае какво футболно качество, като на опитите на Септември за атаки гостите от Бургас предложиха здрава битка по целия терен и борба за всяка топка. Единственото попадение вкара таранът Живко Петков в 57-ата минута от дузпа, която беше изработена от Даниел Иванов. Младото крило на акулите, който дойде от Созопол, наказа грешка на защитата на домакините и беше повален, точно преди да нанесе решаващ удар.

В последната минута на добавеното време домакините от Септември (Сф) можеха да изравнят, но нападателя им Самб Бадара изпусна от два метра с глава на празна врата.

Втората среща за днес между Литекс (Ловеч) и Лудогорец 2 завърши 0:0. В герой за разградчани се превърна вратарят Пламен Пепеляшев, който спаси дузпа в 64-ата минута и така запази точката за своите.

Първенство на България по футбол, срещи от 7-ия кръг на Втора лига:
Септември (София) – Черноморец 1919 (Бургас)      0:1 (0:1)
Голмайстор: Живко Петков 57-дузпа

Литекс (Ловеч) – Лудогорец II (Разград)           0:0

Дунав (Русе) – Бдин (Видин)                       1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Йордан Димитров 50, 1:1 Николай Дичев 59

Струмска слава (Радомир) – Спортист (Своге)      1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Радослав Живков 25, 1:1 Димитър Стоянов 84

Добруджа 1919 (Добрич) – Янтра 2019 (Габрово)   2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Преслав Йорданов 37, 2:0 Емануил Манев 84

Спартак (Варна) – Марек 1915 (Дупница)          4:0 (1:0)
голмайстори: Виктор Митев 3, Ахмед Ахмедов 57, Ромейш Ивей 78, Йохан Н'Зи 90+4

Черноморец (Балчик) - ОФК Спартак (Плевен)      0:1 (0:1)

12. Лудогорец II 7 2 2 3 7:8 8
13. ЦСКА 1948 II 6 2 1 3 8:8 7 14. Спартак (Плевен) 7 2 0 5 6:10 6 15. Литекс 7 1 3 3 5:10 6 16. Бдин 7 1 2 4 3:6 5 17. Спортист (Своге) 7 1 2 4 8:12 5 18. Черноморец (Балчик) 7 1 1 5 3:8 4

Към 08:26 на 24.07.2024 Новините от днес