site.btaМонако победи Клермон в мач с 6 гола, Тулуза също постигна успех в Лига 1

Монако победи Клермон в мач с 6 гола, Тулуза също постигна успех в Лига 1
Снимка: АП

Монако се наложи над Клермон с 4:2 като гост в първия кръг на френската Лига 1. Въпреки това мачът започна трудно за тима от Княжеството, като само след седем минути игра изоставаше в резултата с гол на полския защитник на домакините Матеуш Витеска, който вкара топката с глава през ръцете на вратаря Филип Кон. Монако направи пълен обрат до почивката с попадения на Вандерсон и капитана си Висам Бен Йедер. Мухамед Шам изравни за Клермон след двойно подаване с Алиду Сейду, но Бен Йедер отново даде аванс на монегаските си с второто си попадения в мача. Дълбоко в добавеното време резервата на гостите Магнес аклиуш оформи крайното 4:2.

Нигерийският нападател Акор Адамс бе напът да донесе домакинската победа на Монпелие над новака Льо Авър, но мачът завърши при реми - 2:2. Гостите поведоха чрез Готие Лорис през първата част, но Адамс вкара два гола само за два минута, с което гарантира обрата за тима от Южна Франция. В добавеното време Самюел Грандсир донесе точката на Льо Авър.

В друг мач от кръга Тулуза се наложи като гост над Нант с 2:1. "Канарчетата" първи откриха резултата чрез Мостафа Мохамед от дузпа в 13-ата минута. Тулуза изравни благодарение на Закария Абдухлал, а в самия край на срещата Расмус Николайсен донесе трите точки за гостите.

Към 22:29 на 26.07.2024 Новините от днес