site.btaВолейболните националки победиха Чехия в третата контрола в София

Волейболните националки победиха Чехия в третата контрола в София

Женският национален отбор на България по волейбол завърши с успех контролите си преди Европейското първенство, което започва през следващата седмица. Като част от програмата си за подготовка тимът, воден от Лоренцо Мичели, имаше планирани контроли в три поредни дни срещу Чехия. И последната от тях бе с категоричен успех за българките.

В среща, отворена за фенове и медии в столичната зала "Христо Ботев", България победи с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18). Двата треньорски щаба решиха отново да се играе и четвърти гейм, който също бе категорично за България - 25:13.

Пред погледа на президента на Българска федерация волейбол Любомир Ганев националките изиграха по перфектен начин контролата, със самочувствие и увереност. Двубоят започна с леко предимство за съперника (3:5), след което се стигна до обрат. Тези минути бяха оспорвани и това се задържа до 18:18, но последва нова българска поредица от 6 точки и 25:19.

Във втория българската доминация беше още от самото начало и разликата набъбна до 9 точки (20:11) и двуцифрена в самия край - 25:15.

Абсолютно идентично се разви и третият гейм, приключил при 25:18.

България завърши серията си от контроли срещу Чехия с три победи, 11 спечелени гейма и само 1 загубен. Отборът получи ден почивка, а отпътуването за Италия е в понеделник, 14 август. България е в група "В", която ще се играе четири италиански града - Верона, Монца, Торино и Флоренция. Съпернички на българките са: Италия, Румъния, Хърватия, Босна и Херцеговина и Швейцария. Първата среща на българския тим е срещу хърватките на 16 август.

Към 11:20 на 26.07.2024 Новините от днес