site.btaКазахстанският Тобол елиминира Базел, отбор от Андора продължава напред в Лигата на конференциите

снимка: ФК Санта Колома

Казахстанският Тобол елиминира швейцарския Базел във втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите.

Тобол загуби на реванша у дома с 1:2, но продължава напред в турнира с общ резултат 4:3 след сензационната победа с 3:1 на "Санкт Якоб Парк" в първия мач преди седмица.

Базел започна агресивно на реванша и набързо заличи пасива, като поведе с 2:0 с голове на Антон Каде и Жан-Кевин Огюстен от дузпа.

В края на първото полувреме Тобол върна едно попадение чрез Серж Дебле, също от дузпа и то се оказа скъпоценно за крайния успех на домакините.

Напред продължава и арменският Пюник, който победи шведския Калмар с 2:1 на реванша у дома и спечели с общ резултат 4:2.

Андорският аутсайдер Санта Колома също имаше паметна европейска вечер, след като отстрани черногорския Сутиеска. Санта Колома спечели с 2:0 в редовното време и изравни общия резултат на 2:2, а в шестата минута на първото продължение Иван Гаридо отбеляза трети гол в Санта Колома и донесе исторически успех за тима, който за първи път отстранява съперник в евротурнирите.

Бившият халф на Левски Роман Прохазка вкара гол за категоричния успех на Спартак Търнава с 4:1 срещу латвийския Ауда. Прохазка отбеляза четвъртия гол за своя тим и словаците продължават напред с общ резултат 5:2.

Към 17:21 на 26.07.2024 Новините от днес