site.btaБългария допусна загуба на Световното първенство по волейбол за девойки до 19 години

снимка: БФВолейбол

България загуби с 1:3 (15:25, 19:25, 25:23, 9:25) срещу Италия в първия си мач от група "С" на Световното първенство по волейбол за девойки до 19 години, което се провежда в Хърватия и Унгария.

В унгарския град Сегед българките успяха да спечелят само един гейм, но тогава вече изоставаха в двубоя с 0:2. Воденият от треньора Борислав Крачанов състав победи с 25:23 с по-добра игра в самия край на третата част, след като водеше с 22:19.

България игра в титулярен състав: Гунчева, Коларова, Коева, Ангелова, Стоянова, Дудова и либеро Нинова, но италианките цялостно бяха по-силни във всички показатели и закономерно спечелиха срещата. Българската защита не намери отговор на атаките на Мерит Чиненянва Адигве, която завърши с 25 точки.

От българския състав най-резултатна беше Виктория Коева с 15 точки. Нейната съотборничка Микаела Стоянова добави още 9 точки, докато Елена Коларова - 8.

Следващият мач на България от груповата фаза на турнира е в сряда, 2 август, от 22:05 часа срещу Тайланд.

Към 13:17 на 26.07.2024 Новините от днес