site.btaШампионът САЩ направи равенство с Нидерландия на Световното първенство по футбол за жени в САЩ

снимка: АП

Шампионът САЩ завърши наравно 1:1 с Нидерландия в двубой от група "Е" на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия.

Джил Роод даде аванс за европейския отбор в 17-ата минута на двубоя, който беше повторение на финала от 2019 година, спечелен с 2:0 от американките.

Линдзи Хоран с глава възстанови равенството след 62 минути игра в присъствието на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкън.

В оставащата част от срещата американките изпуснаха да направят обрат чрез Тринити Родман и София Смит. Попадение на Алекс Морган беше отменено заради засада.

САЩ и Нидерландия имат по 4 точки съответно на първо и второ място във временното класиране.

В другия двубой от група "Е" Португалия се наложи с 2:0 срещу Виетнам и остава на трето място в подреждането.

Телма Енкарнасао и Кика Назарет се разписаха в седмата и 21-ата минута на двубоя. Иберийският отбор постигна първи успех в турнира и има 3 точки, докато Виетнам допусна второ последователно поражение.

В група "В" Австралия изненадващо загуби с 2:3 срещу Нигерия.

Емил ван Егмънт даде аванс за домакините в 45-ата минута, но Учена Кану изравни в шестата минута на допълнителното време на първата част.

Осиначи Охейл и Асисат Ошоала дадоха два гола аванс за африканския отбор в рамките на само седем минути в средата на второто полувреме.

Алана Кенеди реализира втори гол за Австралия в десетата минута на добавеното време на срещата.

Нигерия е на първо място в класирането в група "В" с актив от 4 точки, колкота има и Канада, докато австралийките са на трета позиция с точка по-малко.

Към 14:23 на 26.07.2024 Новините от днес