site.btaИталия победи категорично Словения в Лигата на нациите по волейбол за мъже

Италия победи категорично Словения в Лигата на нациите по волейбол за мъже
снимка: АП

Световният и европейски шампион Италия надделя убедително над състава на Словения с 3:0 (25:13, 25:22, 25:17) в мач от 11-ия кръг на Лигата на нациите по волейбол за мъже в Пасай, Филипините.

Двубоят беше повторение на финала на континенталния шампионат от септември 2021 година, когато "Адзурите" триумфираха в пет гейма.

"Скуадрата" доминираше в първата и в третата части. Единствено по-оспорван беше вторият гейм, в който словенците поведоха с 10:6 точки, но допуснаха обрат.

С четири победи в последните пет мача Италия се изкачи на трето място във временното класиране в Лигата на нациите с 8 успеха от 11 срещи. Лидер е Япония с пълен актив от 9 победи, а втори е САЩ с 8, като американците имат и 1 загуба.

Словения пък падна на седмо място, допускайки четвърто поражение от 11-е си срещи до момента.

Най-резултатен играч за световните и европейски шампиони бе Юри Романо с 16 точки, а за словенците с 13 точки се отличи Клемен Чебул.

България записа важен успех срещу Иран в пет гейма в друг мач от турнира по-рано днес.