site.btaДетският отбор на Левски спечели турнира в памет на легендата Александър Шаламанов

снимка: фейсбук на Славия

Децата на Левски от набор 2014 спечелиха турнира в памет на легендата на Славия и на българския футбол Александър Шаламанов. Надпреварата се проведе на помощните игрища на стадиона на Славия, който е организатор. На финала "сините" победиха Национал с 4:1.
Отборът на Левски, ръководен от Георги Кузовски, постигна победи във всички срещи от турнира. В груповата фаза малките "сини" таланти победиха последователно Арес с 5:1, втория отбор на Славия с 10:0, Национал с 4:2 и Локомотив с 3:0. След това на полуфинала отстраниха домакините от първия тим на Славия със 7:1 и на финала отново се наложиха над Национал, но този път с по-убедителното 4:1.
Голмайсторът на тима Антон Дашев грабна отличието за "най-добър нападател".

Освен да бъде почетена паметта на знаменития защитник от 60-те и 70-е години, турнирът отбеляза и 110 години от основаването на най-стария клуб столичен клуб Славия. Останалите отбори, които участваха в състезанието, бяха ЦСКА, ДИТ, Локомотив Сф, Олимпия и Ботев 57. В мача за третото място Славия се наложи над ЦСКА след изпълнение на дузпи.

От "белия" клуб изказаха специални благодарност на гостите на турнира - синовете на бате Шами Александър и Стефан, внукът Александър и внучката Дария, които връчиха и купите на призьорите, както и индивидуалните отличия.
"Турнирът за младите таланти ще се запомни, освен с качествените сблъсъци и страхотни футболни изпълнения на децата от всички отбори. И с това че вероятно е първият по рода си у нас турнир, изигран БЕЗ НАЛИЧИЕТО на футболни съдии в нито една от срещите през двата дни на турнира! Академия Славия, поздравява и благодари на всички деца участници, техните треньори и родители, които показаха че един футболен турнир, може да бъде изигран в спортсменска атмосфера и да носи всички добродетели на спорта, да създава приятелства и да оставя незабравими мигове", написаха от школата на клуба от Овча купел в страницата си в интернет.

Към 01:03 на 28.04.2024 Новините от днес