site.bta11 медала спечелиха българските отбори на международния турнир по естетическа гимнастика "Академик къп" в София

снимка БТА архив

11 медала (4 златни, 4 сребърни и 3 бронзови) спечелиха българските отбори в 15-о издание на международния турнир по естетическа групова гимнастика "Академик къп" за всички възрасти, който е съпътстващ на Световната купа в София. Надпреварата се провежда в зала "Левски София".

Тимът на Вива спорт завоюва бронзов медал при жените кратка програма с 26.400 точки, а при девойките кратка програма ЦСКА са шести с 23.850 точки.

В категория деца 12-14 години тимовете на Академик Е и Академик Д взеха златото, след като получиха еднаква оценка от 34.200 точки.

При 10-12-годишните Етър-Елит (Велико Търново) е на второ място, а в категория 8-10 години победител стана Алексия.

В кратката програма 12-14 години ЦСКА спечели сребърните отличия с 27.150 точки, а Етър-Елит е четвърти. При 10-12-годишните втори са Тиара, а третата позиция заеха Импала, а при най-малките (8-10 години) призовата тройка е Импала, ЦСКА, Аврора.

Световната купа по естетическа гимнастика в София ще бъде официално открита утре в 15.30 часа, а квалификациите ще бъдат от 16.00 до 19.30 часа.

Към 01:20 на 29.03.2024 Новините от днес