site.btaЧерно море Тича отстъпи като домакин на Спартак Плевен

Черно море Тича отстъпи като домакин на Спартак Плевен

Черно море Тича - Спартак 69:85 (12:20, 27:22, 14:26, 16:17)

зала "Христо Борисов";

зрители - 200;

съдии - Ивайло Ресиловски, Искрен Манолов и Петър Петров;

най-резултатни: Лъчезар Тошков 13 т., Мартин Коцев 12 т. (за Черно море Тича); Николай Стоянов 23 т., Димитър Маринчешки 18 т. (за Спартак);

В много интересен мач Черно море Тича игра много мъжки срещу тима на Спартак Плевен, но допусна 16-та си загуба в НБЛ. Домакините загубиха с 69:85 и имат само един успех от началото на сезона. Победата е 9-та за плевенския тим, който има и 7 поражения. За победителите най-полезен бе Николай Стоянов, който вкара 23 точки, взе 8 борби и записа 5 асистенции. Зя домакините най-полезен бе Мартин Коцев, който вкара 12 т., взе 6 борби, даде 3 асистенции и открадна 5 топки.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме. В началото на срещата домакините поведоха с 8:3, но позволиха на Спартак не само да изравни при 8:8, но и да поведе в резултата. Около 2 минути преди края на първата част гостите поведоха с 6 точки при 18:12, а малко по-късно взеха и първата част с 20:12. В  началото на втората четвърт домакините показаха отлична игра в защита и атака и за около три минути и половина игра реализираха 11 поредни точки и поведоха с 23:20. Последваха силни минути за Спартак, като тимът от Плевен на два пъти успяваше да изравни резултата. Около 3 минути преди почивката гостите успяха да поведат с 6 точки при 36:30, но на полувремето резултатът бе 42:39 в тяхна полза.

След почивката момчетата на треньора Даниел Клечков продължиха с добрата си игра. С кошове на Мартин Тодоров и Мартин Коцев Черно море Тича изравни при 43:43, а малко по-късно Иван Спиров вкара и домакините поведоха - 45:43. Гостите отвърнаха с кош и тройка на Николай Стоянов и кош на Коча Йовович и обърнаха резултата в своя полза 52:45 малко преди средата на третата част. Домакините започнаха да правят доста грешки при стрелбата, а на гостите им потръгна стрелбата от зоната за три точки и Спартак започна да трупа преднина, която преди последната част бе 15 точки - 68:53. В началото на последната част Спартак успя да поведе с 20 точки, но с поредни тройки на Мартин Стефанов и Веселин Георгиев домакините намалиха пасива си на 14 точки. До края на мача отборът на Спартак успяваше да поддържа преднина и спечели двубоя.

По-рано днес:

Ямбол - Левски - 78:97 (23:22, 16:28, 15:32, 24:15) - отложена среща от 15-ия кръг