site.btaВеликобритания спечели предварителната фаза на турнира по кърлинг за мъже

Великобритания спечели предварителната фаза на турнира по кърлинг за мъже
Брус Моът ще се изправи срещу американеца Джон Шустър на полуфиналите

Великобритания спечели с 5:2 срещу Канада в последния си мач от редовната фаза на олимпийския турнир по кърлинг за мъже и завърши на първото място. Така европейските шампиони и техният скип Брус Моът ще се изправят срещу САЩ на Джон Шустър на полуфиналите.

Британците завършиха с баланс 8-1, а американците са четвърти с 5-4 след победата си срещу Дания днес. В другия полуфинал ще се срещнат Швеция на Никлас Един и Канада на Брад Гюжю, които завършиха съответно втори и трети.

Моът подгря за полуфиналите с лесна победа срещу Гюжю. Европейският шампион с Шотландия поведе с две точки в първия енд и неговият канадски съперник изравни моментално, но всички точки до края на мача бяха спечелени от британеца. Той записа по една в четвъртия, шестия и осмия енд, а девети и десети не се проведоха. Джон Шустър пък спечели пет точки в третия и четвъртия енд срещу Дания, а Микел Краузе отговори само с две в деветата част и последна не бе проведена. Така САЩ записа победа със 7:5.

Швеция пък остана на второто място след загуба на Никлас Един с 8:10 срещу Швейцария на Беноа Шварц.

Към 14:59 на 17.07.2024 Новините от днес