site.btaШвеция елиминира Канада и се класира на полуфиналите в турнира по хокей за мъже

Швеция елиминира Канада и се класира на полуфиналите в турнира по хокей за мъже

Швеция вкара два гола в последната третина и победи Канада с 2:0 на олимпийския турнир по хокей на лед, с което шампионите от Лилехамер и Торино се класираха на полуфиналите. Там те ще срещнат действащите първенци от Руския олимпийски комитет (РОК), докато Финландия ще играе срещу Словакия в другия двубой.
Мачът от късната програма на Зимните олимпийски игри в Пекин бе  равностоен, като шведите отправиха само четири удара повече от канадците. Два от тях обаче се оказаха решаващи. Лукас Валмарк даде преднина на европейския отбор след 10:15 минути игра в последната третина, а секунди преди сирената Антон Ландер заби втората шайба на празна мрежа.
На Олимпиадата в Пьончан шведите бяха елиминирани от Германия на четвъртфиналите, докато канадците отстъпиха на Бундестима в следващия мач. В крайна сметка Германия игра финал и загуби срещу Руския олимпийски комитет с 3:4.
По-рано днес Финландия победи Швейцария с 5:1 с голове на Мико Лехтонен, Теему Хартикайнен, Ииро Пакаринен, Миро Олтонен и Марко Антила.

Уважаеми абонати, архивът ще бъде достъпен през "Вашата БТА", като профилите ви ще бъдат прехвърлени на новата интернет страница. Архивът остава достъпен и на старата интернет страница на БТА на адрес: old.bta.bg

Към 18:19 на 30.06.2024 Новините от днес