site.btaСтудент от Молдова спечели турнир по силов многобой в Русенския университет

Русе, 25 април /Мартин Пенев, БТА/
Роденият в Молдова Александър Танасов - първокурсник в специалността "Кинезитерапия" в Русенския университет, спечели десетото издание на състезанието по силов многобой "Strong Man", което се състоя днес във висшето училище в крайдунавския град.
Общо седем студенти премериха сили в четирите кръга на турнира. Те трябваше да обръщат гума с диаметър 170 см и с тегло около 75 кг, да изминат дистанция от 40 метра, като пренасят две тежести от по 55 кг, и да хвърлят 16-килограмова пудовка. Финалният и най-атрактивен кръг бе тегленето на автомобил, в който се возеха четири мажоретки.
На второ място в състезанието се класира Тогай Тамеров, който учи "Земеделска техника и технологии", а трети остана Георги Христов от специалността "Транспортна техника и технологии".
Надпреварата бе организирана от Студентския съвет на Русенския университет.
По време на състезанието бяха наградени победителите и в "Пролетни спортни игри", като близо 300 студенти се включиха в турнирите по футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса и бадминтон.