site.btaАсоциацията на българите в Синсинати ще представи български щанд по време на градските чествания на Интернационалния ден на приятелството


Асоциацията на българите в Синсинати ще представи български щанд по време на градските чествания на Интернационалния ден на приятелството (International Friendship Day), които ще бъдат организирани на 18 октомври 2025 г. Това съобщават от българското сдружение чрез публикация във Фейсбук.
Събитието е планирано да се състои между 11:00 и 13:00 ч. местно време в Парка на приятелството в Синсинати.
„За първи път ще има български щанд с материали за българската култура и за нашата общност тук, както и възможност да опитате типични български храни. Ще можете да се насладите и на танците, песните и кухнята на другите участници от различни държави“, разказват от българската асоциация.
Както БТА писа, Българската асоциация в Синсинати е организация, чиято цел е да осъществява благотворителни, религиозни, образователни и културни събития, които да насърчават разбирането на българското наследство и култура. Към Асоциацията е основано и Българското училище „Родолюбие“, което организира заедно със своите възпитаници концерти, театрални представления, фестивали и чествания. През 2023 година членовете на Асоциацията вземат решение да издават онлайн медия и през април същата година излиза първият брой на вестник „Смесена китка“.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина