site.btaАтлети от Босилеград спечелиха пет медала от Балканско първенство по лека атлетика за ветерани, състояло се в Бар, Черна гора

Снимка: Стефан Радованов

Петима атлети от Босилеград участваха в 33-тото Балканско първенство по лека атлетика за ветерани, състояло се в Бар, Черна гора. Босилеградските атлети спечелиха общо пет медала – един сребърен и четири бронзови.

Стефан Радованов завоюва сребърен медал в дисциплината 5 км. спортно ходене и бронз в дисциплината 3000 м. стипълчейз. Йордан Григоров спечели бронзов медал в дисциплината 5 км. спортно ходене, а също така зае четвърто място в хвърлянето на копие и пето място в хвърлянето на диск. Блажа Воинович спечели бронзов медал в тройния скок, докато в скока на височина завърши на четвърто място. Мирослав Георгиев се класира трети в тройния скок, а в скока на дължина зае четвърто място. Горан Стойков не успя да спечели нито един медал, като постигна три четвърти места в дисциплините 100 м. и 200 м. бягане и скок на дължина. Отборът на Босилеград участва и в Балканската щафета в категория 55+, където заеха четвърто място.

Атлети от 24 държави участваха в първенството, организирано от Федерацията по лека атлетика на Черна гора и Асоциацията на ветераните.

Босилеградските атлети споделиха, че се гордеят от възможността да представят Община Босилеград на подобен форум. Те изказаха своите благодарности за подкрепата, оказана от страна на Общината, която е подсигурила транспорта и настаняването им.

/ИКВ/

Към 18:15 на 02.10.2024 Новините от днес

ВКС: Съдиите от ВКС изразяват категоричното си несъгласие с изразените виждания в заседанието на 24.09.2024 г. на част от членовете на Съдийската колегия на ВСС, обусловили тяхното негативно гласуване относно повишаването в длъжност на класираните кандидати за съдии в търговските отделения на апелативните съдилища