site.bta„Дни на баскетбола“ се проведоха в Цариброд

„Дни на баскетбола“ се проведоха в Цариброд
Снимка: Стефан Павич/ ФАР

В рамките на спортната манифестация „Дни на баскетбола“, която се състоя през изминалия уикенд в Цариброд, се проведоха турнир по стрийт баскет за деца младша възраст и мъже, традиционна среща между стари и млади и състезание по стрелба на тройки. Това съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР

Победител в турнира по стрийт баскет при мъжете стана отборът на „Еквириблиюм“, който в големия финал надигра състава на „Кръчма Ладна вода“. Трето място спечели „Югопластика“, а четвърто „Церевац“. Отборът победител получи парична награда в размер на 30 000 динара, класираният на второ място се сдоби с 20 000, а третия в класирането спечели 10 000 динара.

В категория деца младша възраст набор 2008/2009 първо място спечели Баскетболният клуб „Пролетер“, който на финала надигра тима на „Боджа“ с резултат 16:12. В мача за трето място „Шок“ надигра „Дане и другари“ с 13:6. При децата младша възраст набор 2010 и по-малки най-добре се представи отборът „Табла иза угла“, второ място завоюваха „3х3 Омладински“, а третото място заеха „Царибродски ласици“. Спортна екипировка бе връчена на най-добрите отбори в тази категория.

В рамките на спортната проява се проведе и традиционна среща между стари и млади, а в състезанието по стрелба на тройки най-добър бе Никола Каменов с 28 точки, второ място зае Углеша Радулович с 22, а трети бе Велко Миланов с 15 точки.

Организатор на проявата е Баскетболен клуб „Димитровград” под егидата на Община Цариброд и с логистичната подкрепа на Туристическа организация Цариброд. Медийни партньори са Радио-телевизия Цариброд и Интернет портал ФАР.