site.btaМакаби Тел Авив надигра Валенсия в баскетболната Евролига за мъже

Макаби Тел Авив надигра Валенсия в баскетболната Евролига за мъже
снимка: Angelika Warmuth /dpa via AP

Израелският Макаби Тел Авив победи испанския Валенсия с 95:80 (21:20, 27:18, 23:20, 24:22) в сръбската столица Белград в изтеглен мач от 32-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Макаби е в серия от шест успеха и има общо 19, като заема седмо място във временното класиране. Тимът на Валенсия допусна втора поредна и общо 18-а загуба, намирайки се на 13-а позиция в подреждането.

Символичните домакини от Тел Авив, които играят повечето си мачове в Белград от началото на военния конфликт в Газа, имаха превъзходство през целия двубой. На почивката Макаби водеше с 48:38, а след трета част резултатът бе 71:58.

Уейд Болдуин се отличи със 17 точки, 3 борби и 4 асистенции за победителите, а докато за Валенсия Семи Оджелейе реализира 15 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Към 19:50 на 27.04.2024 Новините от днес