site.btaНационалният тим на България победи Турция на Световното първенство по хокей на лед, Дивизия II в София

снимка: БТА, архив

Националният отбор на България по хокей на лед за мъже постигна втора победа на Световното първенство в Дивизия II, група „В“, което се провежда в Зимния дворец в София.

В четвъртата си среща на шампионата България се наложи над Турция с 5:1 (0:0, 3:1, 2:0), а в неделя (28 април) от 16:30 часа националите ще се изправят срещу тима на Тайван в последния си мач.

Българският състав заема четвърто място във временното класиране с 5 точки след две победи и две загуби, а лидер в подреждането е отборът на Белгия с четири успеха от четири мача.

Огюз Каракоч даде преднина на Турция през втората третина, но българите обърнаха до 3:1 с попадения на Даниел Дилков, Александър Стаменов и Мартин Николов.

С два гола в последния период – Янаки Гачев и Мирослав Василев оформиха крайното 5:1 в полза на България.

Към 05:44 на 10.05.2024 Новините от днес