site.btaОнс Жабюр победи с лекота британката Ема Ръдукану на турнира по тенис в Абу Даби

Снимка: AP Photo/Kamran Jebreili

Онс Жабюр от Тунис победи британката Ема Ръдукани с 6:4, 6:1 на осминафиналите на турнира по тенис в Абу Даби УТА 500 на твърда настилка с награден фонд 565 530 долара.

Африканката, която е под номер 6 в световната ранглиста, поведе с два пробива за 5:1 в първия сет. Ръдукану успя да направи един рибрейк, но това й стигна само до по-почетна загуба - 4:6. Жабюр напълно доминираше във втората част, като при пъти взе сервиса на британката и приключи мача с 6:1 за час и 18 минути.

На четвъртфиналите Жабюр ще играе срещу бразилката Беатрис Адад Мая, която надигра полякинята Магда Линете със 7:6 (6), 6:7 (1), 6:1, а мачът продължи 3 часа и 44 минути.

В другите осминафинали от деня рускинята Дария Касаткина, която играе под неутрален флаг, победи американката Ашлин Крюгер с 6:3, 7:5. В следващия кръг тя ще играе срещу румънката Сорана Кирстя, която изненадващо лесно се наложи над по-високо поставената търкиня Мария Сакари с 6:2, 6:1.

Към 16:49 на 20.05.2024 Новините от днес

За инсцениран грабеж на инкасо автомобил през 2017 г. Явор Георгиев ще изтърпява наказание „лишаване от свобода“ за 7 г., Илиян Илиев – „лишаване от свобода“ за 4 г., а Екатерина Кабакчиева – „лишаване от свобода“ за 3 г., отложено с изпитателен срок