site.btaБрест и Нант не успяха да си отбележат гол

Брест и Нант не успяха да си отбележат гол
Нападателят на Брест Стийв Муние така и не успя да се разпише срещу Нант / снимка: АП/Laurent Cipriani

Отборите на Брест и Нант завършиха наравно 0:0 в късния мач от съботната програма на 32-рия кръг на френския шампионат.

Изненадващо гостите, които все още не са си гарантирали оставането в Лига 1, имаха по-добрите шансове за гол и повече могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки срещу един от най-силните отбори във Франция през сезона.

Най-добрата възможност за попадение за "канарчетата" дойде малко преди почивката, когато Матис Аблин пропиля отличен шанс.

През второто полувреме играта се накъса, което се дължеше както на проливния дъжд над Брест, така и от изнервеността на домакините, които водят битка с Лил за третата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига.

В класирането два кръга преди края Брест е на трето място с 57 точки, на две пред Лил, който в понеделник приема Олимпик Лион.

Нант е на 14-о място с 33 точки, на четири над зоната на изпадащите.

В другия мач, игран снощи, Рен постигна важна победа над Метц с 3:2 като гост.

С успеха тимът от Бретан се върна на седмо място в таблицата с 45 точки, докато Метц е на 16-а позиция с 29 и за момента трябва да играе плейоф за оставането си в елита.

Героят за Рен бе Арно Калимуендо, който вкара победното попадение в добавеното време.