site.btaЛокомотив (Горна Оряховица) победи Шумен 61 и изравни серията за титлата в мъжкото хандбално първенство на България

Втора среща от финалната серия в първенството на България по хандбал за мъже (играе се до две победи):

Локомотив (Горна Оряховица) - Шумен 61 - 30:25 (16:14)
* Резултатът в серията е 1:1 победи.

Локомотив (Горна Оряховица) победи защитаващия си титлата тим на Шумен 61 с 30:25 (16:14) и изравни на 1:1 успеха серията от финалния плейоф за титлата в мъжкото хандбално първенство на България. Решаващата трета среща ще се играе на 25 май от 17:00 часа в "Арена Шумен".

Домакините водеха почти през целия мач. На почивката те имаха аванс от 16:14, а през втората част успяха да увеличат преднината си и да стигнат до крайния успех с 30:25.

За Локомотив Румен Ангелов реализира седем попадения, а с шест завърши Йордан Попов.

За гостите се отличиха Александър Димитров и Димитър Грозев с по пет гола.

Шумен 61 и Локомотив (Горна Оряховица) се изправят в битката за титлата за трета поредна година. Отборът на областния град печели първия си медал през 1995 година - сребро, а година по-късно ликуват с шампионски трофей. През 2008 година те отново завършват втори в елита. Три трофея допълват богатата клубна витрина. Те са извоювани през 2009, 2010 и 2011 г. През 2012-а тимът печели сребърни отличия. През 2021, 2022 и 2023 година шуменци отново са шампиони в българския мъжки хандбален елит.

В серията за бронзовите медали, която също се играе до две победи от три мача, Фрегата (Бургас) победи Осъм (Ловеч) с 30:27 (14:11) във втората среща и изравни резултата на 1:1 успеха. Третият решителен двубой ще се състои в Ловеч на 25 май.

Към 05:09 на 02.06.2024 Новините от днес