България спечели отборната титла на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив

България спечели отборната титла на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив (Израел) във вчерашния ден. Тимът в състав Боряна Калейн, Стилияна Николова и ансамбъл жени събра 333.150 точки.

На второ място е Италия с 325.600 точки, а на трето домакините от Израел с 324.300 точки.

Така България вече има шест отличия до момента от шампионата - два златни, два сребърни и два бронзови.

Вчера Боряна Калейн успя да се пребори за сребърен медал в многобоя при жените на Европейското първенство по художествена гимнастика. Тя заяви, че е дошла в Израел да се бори за златния медал, но е допуснала грешки, които са я лишили от него. Клейн направи грешки на топка и бухалки и така остана втора след представителката на домакините Даря Атаманов.

16-годишната Стилияна Николова пък спечели бронзовия медал в многобоя при жените при дебюта си на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив. Българката изигра страхотно композициите си с обръч и топка, но на лента и бухалки допусна неточности. Тя каза, че е изненадана от отличието и не напълно удовлетворена, защото може да покаже повече.

Днес ще бъдат раздадени още шест отличия на финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.