site.btaМилена Тодорова завърши 17-а в спринта на 7.5 км по биатлон в Пекин, Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия спечели титлата

OO 12:21:31 11-02-2022
IK1218OO.010
Пекин 2022 - Биатлон, спринт за жени

Милена Тодорова завърши 17-а в спринта
на 7.5 км по биатлон в Пекин,
Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия спечели титлата

Чжанцзякоу, 11 февруари (Спец. кор. на БТА Димитър Вельов).
Българката Милена Тодорова направи отлично състезание и завърши на 17-о място в спринта на 7.5 км по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пекин.
Тодорова пропусна само една мишена в първата си стрелба от легнал и измина трасето за 22:15.4 минути. При чиста стрелба тя щеше да завърши в топ 10.
Мария Здравкова завърши 78-а с една грешка и пасив от 3:54.8 минути, Даниела Кадева е 84-а също с една наказателна обиколка и изоставане от 4:42.1 минути, а Лора Христова завърши 89-а с четири пропуснати мишени и на 5:43.4 минути.
Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия спечели титлата. Тя повали всичките 10 мишени и финишира за 20:44.3 минути.
Рьойзеланд е сребърна медалистка в дисциплината от Пьончан 2018.
"Много добро състезание, направих най-доброто, на което съм способна. И стрелбата и бягането ми бяха на ниво. Много е трудна да караш тук, но се чувствам силна. Намирам се в добра форма", каза шампионката, за която това е трети медал от Пекин след златото със смесената щефета и бронза в индивидуалната дисциплина на 15 км.
Шведката Елвира Йоберг завърши втора с пасив от 30.9 секунди.
Бронзовото отличие завоюва Доротея Вирер от Италия, на 37.2 секунди след победителката.
Йоберг и Вирер също завършиха без пропуск в стрелбата.
Олимпийската шампионка от Пьончан 2018 Лаура Далмайер от Германия сложи край на кариерата си на 25 години през 2019 година.