site.btaБългария завърши на 18-о място в щафетата по биатлон за жени, Швеция стана олимпийски шампион в Пекин

България завърши на 18-о място в щафетата по биатлон за жени на Олимпиадата в Пекин.

България завърши на 18-о място в щафетата на 4 по 6 километра по биатлон за жени на Олимпийските игри в Пекин.
Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева използваха 7 допълнителни патрона, направиха една наказателна обиколка и бяха затворени след трети пост.

Милена Тодорова направи отличен старт за отбора, използва само два допълнителни патрона и предаде четвърта, но на втори пост Мария Здравкова влезе в наказателна обиколка след втората си стрелба и България се смъкна на 19-о място.
На трети пост Лора Христова също се нуждаеше от само два допълнителни патрона, но беше затворена с обиколка и Даниела Кадева не стартира.

Олимпийската титла спечели Швеция и взе втори пореден медал от зимни игри след среброто в Пьончан 2018.
Лин Персон, Мона Брорсон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг изминаха трасето за 1:11:03.9 час с 6 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.
За Елвира Йоберг това е трето отличие в Пекин след среброто в спринта и преследването.

На второ място е щафетата на Руския олимпийски комитет (Ирина Казакевич, Кристина Резцова, Светлана Миронова, Уляна Нигматулина), на 12.0 секунди след победителя с една наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона.

Бронзовото отличие завоюва Германия в състав Ванеса Фойгт, Ванеса Хинц, Франциска Пройс, Денизе Херман.
Германките завършиха с пасив от 37.4 секунди, използваха 6 допълнителни патрона и не влязоха в наказателен рунд.

Защитаващият титлата си тим на Беларус остана на 13-а позиция с пет наказателни обиколки и 16 допълнителни патрона.

биатлон, щафета 4 по 6 км, жени:
1. Швеция (Лин Персон, Мона Брорсон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг) - 1:11:03.9 час (0 наказателни обиколки и 6 допълнителни патрона)
2. Руски олимпийски комитет (Ирина Казакевич, Кристина Резцова, Светлана Миронова, Уляна Нигматулина) - на 12.0 секунди (1+7)
3. Германия (Ванеса Фойгт, Ванеса Хинц, Франциска Пройс, Денизе Херман) - на 37.6 секунди (0+6)
- - -
18. България (Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева) - затворена с обиколка след трети пост (1+7)

Уважаеми абонати, архивът ще бъде достъпен през „Вашата БТА“, като профилите ви ще бъдат прехвърлени на новата интернет страница. Архивът остава достъпен и на старата интернет страница на БТА на адрес: old.bta.bg