site.btaМилена Тодорова завърши 31-а в преследването на 10 км в биатлонa, Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия стана трикратна олимпийска шампионка

OO 11:51:31 13-02-2022
IK1148OO.009
Пекин 2022 - Биатлон, преследване за жени

Милена Тодорова завърши 31-а в преследването
на 10 км в биатлонa, Марте Олсбу Рьойзеланд
от Норвегия стана трикратна олимпийска шампионка

Чжанцзякоу, 13 февруари (Спец.кор. на БТА Димитър Вельов).
Българката Милена Тодорова завърши на 31-о място в преследването на 10 км по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пекин.
Тодорова пропусна шест мишени и измина трасето за 39:20.6 минути, на 4:33.7 след шампионката Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия.
Българката стреля чисто на първите две стрелби от положение легнал и беше десета в класирането след второто посещение на стрелбището. Но след това от прав отново показа слабост и направи шест грешки, от които четири в последната стрелба. В третата от прав тя пропусна две мишени и се смъкна на 17-о място, а в последната имаше само един успешен изстрел и излезе 32-а. По последната обиколка Тодорова успя да се изкачи с една позиция и да финишира 31-а.
Така българката не успя да се класира за масовия старт.
Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия спечели титлата. 31-годишната норвежка пропусна само веднъж в третата стрелба и измина трасето за 34:46.9 минути.
За Рьойзеланд това е трето злато в Пекин след титлите в спринта и със смесената щафета.
Шведката Елвира Йоберг отново се нареди втора, както и в спринта. Тя завърши с три грешки в стрелбата и пасив от 1:36.5 минута.
Бронзовото отличие спечели Тирил Екхоф от Норвегия също с три наказателни обиколки и на 1:48.7 минута след победителката.
Норвежката Ингрид Тандреволд колабира след финала и беше изнесена на ръце от двама служители от медицинския екип.
Олимпийската шампионка от Пьончан 2018 Лаура Далмайер от Германия сложи край на кариерата си на 25 години през 2019 година.
По-късно днес е преследването на 12.5 км за мъже с участието на Владимир Илиев, Благой Тодев и Антон Синапов.

биатлон, преследване на 10 км, жени:
1. Марте Олсбу Рьойзеланд (Норвегия) - 34:46.9 минути (0+0+1+0 грешки в стрелбата)
2. Елвира Йоберг (Швеция) - на 1:36.5 минута (0+1+2+0)
3. Тирил Екхоф (Норвегия) - на 1:48.7 минута (1+1+0+1)