site.btaБолоня прекъсна серията си без победа с убедителен успех над Сасуоло

Болоня прекъсна серията си без победа с убедителен успех над Сасуоло

Отборът на Болоня сложи край на серията си от пет мача без победа във всички турнири с домакински успех с 4:2 над Сасуоло.

Дербито на областта Емилия-Романя предложи много емоции за зрителите, а най-щастливи бяха феновете на домакините, след като техният любим тим направи обрат в самия край на двубоя.

Сасуоло поведе в 13-ата минута чрез Кристиан Торсвед, но десет минути след това Матия Вити си вкара автогол след шут на Джошуа Циркзее и Болоня изравни.

"Неровердите" отново излязоха напред в резултата в 34-тата минута чрез Кристиан Волпато и на почивката Сасуоло водеше с 2:1.

През вторите 45 минути обаче Болоня наложи своето темпо на игра и това доведе до пълния обрат. В 73-тата минута Джовани Фабиан бе точен за 2:2, а домакините стигнаха до трето попадение в 83-тата минута чрез шотландеца Люис Фъргюсън.

Крайното 4:2 бе оформено от Алекси Салемакерс три минути по-късно.

С победата Болоня събра 36 точки и заема пето място във временното класиране. Сасуоло е на 15-а позиция с 19 точки.