site.btaАлександър Везенков се контузи при първата загуба на Олимпиакос във финалната серия на гръцкото баскетболно първенство

снимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Българският национал Александър Везенков се контузи при поражението на неговия Олимпиакос от Панатинайкос с 65:67 (13:25, 22:8, 15:18, 15:16) като гост в Атина във втората среща от финалния плейоф за титлата в гръцкото баскетболно първенство за мъже.

Везенков нарани десния си крак след борба за топката две минути и половина преди края на третата четвърт на двубоя, когато бе фаулиран. Той напусна терена с помощта на съотборниците си и повече не се появи в игра. За 21 минути българинът се отчете с 6 точки, 4 борби и 1 открадната топка.

Малко по-късно гръцкото издание bnsports.gr информира, че още преди края на срещата Александър Везенков е бил откаран в Атинския медицински център, където дясното му коляно да бъде прегледано с ядрено-магнитен резонанс.

С успеха си Панатинайкос изравни резултата във финалния плейоф на 1:1 победи, прекъсна негативната си от 14 поредни загуби срещу Олимпиакос и нанесе първа загуба на съперника за сезона. Олимпиакос ще продължи защитата на титлата си в неделя, 11-и юни, когато ще бъде домакин на третия мач, а четвъртият ще се проведе на 15-и юни в залата на Панатинайкос. Играе се до три успеха от пет възможни срещи.

Домакините започнаха по-добре мача и поведоха с 25:13 след първите 10 минути. Със серия от 12:0 в началото на втората част баскетболистите на Олимпиакос изравниха за 25:25, а на почивката резултатът бе 35:33 в тяхна полза.

Третата част стартира лошо за гостите, които освен, че бяха без болния Костас Слукас в състава загубиха и Томас Уолкъп. Американският гард бе дисквалифициран след по-малко от минута игра, след като получи техническо нарушение, а вече имаше неспортсменско по-рано в мача. Към края на периода се контузи и Везенков, а преди последните 10 минути Панатинайкос имаше точка аванс – 51:50. Последната четвърт бе много оспорвана, Костас Папаниколау изведе Олимпиакос напред за 65:64 при оставащи 75 секунди в мача, но Матеуш Понтика също бе точен от далечна дистанция за домакините 17 секунди преди края, носейки победата с 67:65.

Понтика и Парис Лий отбелязаха по 12 точки за Панатинайкос, а за гостите Костас Папаниколау завърши с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Към 08:27 на 29.03.2024 Новините от днес