site.btaКоко Гоф достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция

Коко Гоф достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция
Коко Гоф се класира за четвъртфиналите в Париж / снимка: АП

Американката Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

В четвъртия кръг на турнира 19-годишната Гоф спечели със 7:5, 6:2 срещу Анна Каролина Шмиедлова от Словакия за 91 минути игра.

Така, ако водачката в схемата Ига Швьонтек от Полша спечели мача си с украинката Леся Цуренко по-късно днес, ще има повторение на миналогодишния финал, който бе спечелен от световната номер 1.

Срещу Шмиедлова Гоф имаше известни затруднения само във втората половина на първия сет, когато нарани и дясното си коляно при едно падане върху клея. Американката поведе с 5:2 и два пробива аванс, като пропусна и мачбол, за да позволи на световната номер 100 да изравни при 5:5.

Последва обаче нов пробив за Гоф, която така успя да си осигури първия сет.

Във втория американката имаше пълно надмощие, като затвори срещата с пет поредни гейма на сметката си.

Към 22:36 на 24.04.2024 Новините от днес