site.btaФутболен мач в Египет беше прекъснат, след като играчите напуснаха терена в знак на протест срещу съдийско решение

снимка: Пиксабей

Играчи от футболен клуб в елитната дивизия на първенството на Египет напуснаха терена по време на мач в знак на протест срещу съдийско решение, което се случва за втори път в рамките на една седмица.

Сблъсъкът от египетската Висша лига на стадион "Осман Ахмед Осман" между Ал-Мокавлун и Ал-Исмаили беше прекъснат в 57-ата минута, след като играчите от гостуващия клуб излязоха от игрището след отсъдена дузпа за домакините. След повече от 20 минути футболистите се върнаха на и нигерийският нападател Джон Околи успя да изпълни дузпата, с което даде преднина на Ал-Мокаулун с 2:1. Гостите успяха да изравнят 19 минути преди края и срещата завърши 2:2.

"Извиняваме се за случилото се и приемаме всякакви санкции", каза вицепрезидентът на Ал Исмаили Мохамед Шиха след двубоя.

Инцидентът стана само четири дни след подобна ситуация в мач от осминафиналите на Купата на Египет между Енпи и ФК Фючър, който в крайна сметка завърши след почти три часа и половина.

През второто полувреме топката се отби в съдията и влезе в мрежата, за да даде аванс от 1:0 в полза на ФК Фючър. Реферът се консултира със системата за видеоповторение ВАР, но техническа повреда доведе до забавяне от 17 минути, преди той да успее да произнесе решението си, че попадението се зачита.

Играчите на Енпи напуснаха терена в знак на протест и двубоят беше отложен с 25 минути, докато президентът на клуба не ги убеди да се върнат.

Към 11:09 на 28.03.2024 Новините от днес