site.btaМексиканският Леон спечели първия финал в Шампионската лига на Зона КОНКАКАФ

Мексиканският Леон спечели първия финал в Шампионската лига на Зона КОНКАКАФ

Мексиканският Клуб Леон спечели с 2:1 срещу Лос Анджелис ФК в първия финал в Шампионската лига на Зона КОНКАКАФ. Реваншът в САЩ е на 5-и този месец, като правилото за повече отбелязани голове на чужд терен все още е активно в мачовете в региона КОНКАКАФ (Северна Америка и Карибския басейн).

Домакините от Мексико не бяха играли официален мач от 7-и май, но въпреки това започнаха много активно и откриха резултата още в 8-ата минута чрез Уилям Тесио. Той се разписа с мощен изстрел с глава след центриране от ъглов удар, а минути преди това вратарят на ФК Лос Анджелис Джон Маккарти направи две впечатляващи спасявания. Първите минути на мача показаха как Леон играе с много по-висока интензивност, а за отбора на Лос Анджелис воден от Стив Черундоло е истинско предизвикателство да опазят вратата си. И логично първото полувреме завърши при резултат 2:0.

В последната минута на първата част Анхел Меня удвои преднината на Леон от дузпа, която беше потвърдена с помощта на монитора за помощ на съдиите (ВАР) от рефера Валтер Лопес (Гватемала). Там се видя как Райън Холингсхед от Лос Анджелис играе с ръка в наказателното поле.

Съдията от Гватемала отмени трети гол на Леон в първата минута на добавеното време, след като видя фаул на Серхи Паленсия на далечната греда срещу Оскар Родригес. И само пет минути след това – в 96-ата минута, гостите върнаха гол чрез Денис Буанга. Но те трябва да благодарят на вратаря си Макканрти, който остави шансове за реванша, след като през втората част отрази удари на Алварадо, на Меня в 57-ата минута, както и 14 по-късно на бившия нападател на Арсенал (Лондон) Жоел Кембъл.

ФК Лос Анджелис е на финал в Шампионската лига на Северна Америка за втори път в последните четири години, но през 2020-а година отстъпиха трофея на друг мексикански отбор – Тигрес де УАНЛ.

Към 10:07 на 29.03.2024 Новините от днес