site.btaБългарският национал Георги Минчев с хеттрик за АЕЛ (Лимасол) в кипърското първенство, вече има 8 гола

снимка: AEL Limassol

Българският национал Георги Минчев се отличи с хеттрик за АЕЛ (Лимасол), който постигна впечатляваща победа с 5:4 над Неа Саламина в среща от 11-ия кръг (общо 37-и) на плейофа за оставане в кипърската първа дивизия. И двата отбора не са застрашени, тъй като имат достатъчно точки. АЕЛ 2-и в групата с 50 точки, на 9 след големия си градски съперник Аполон. Неа Саламина е 4-и с 44 и 13 точки аванс пред Докса (Катокопия), първи в зоната на изпадащите.

Минчев се разписа в 12-ата и в 28-ата минути, оформяйки резултата на 2:0. Третото му попадение падна в 84-ата, покачвайки 4:3. Гостите изравниха след това, а крайното 5:4 дойде в 6-ата минута на добавеното време Андреас Макрис.

В Лимасол се игра открит мач, без стрес или целенасоченост, като главните герои бяха нападателите, а защитите изглеждаха като зрители. Отборът от Лимасол показа, че лесно може да реши мача, но контрагентът от Фамагуста не се отказа и до последно се бори.

Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) откри резултата в 12-ата минута с много красиво воле от границата на наказателното поле, след като Джалма Силва му свали топката с глава. В 28-ата минута той скочи с плонж напред и засече центриране от дясно, като вратарят нямаше никакъв шанс да се намеси. Шест минути преди края той записа и първия си хеттрик в Кипър, след като на празна врата засече подаване по земята на Ахмад Мендеш Морейра за 4:3.

Така 29-годишният нападател има 8 гола в 16 мача за АЕЛ и се превръща във все по-важна фигура и за отбора си, и за кипърското първенство.

Към 15:47 на 04.05.2024 Новините от днес