site.btaАтлетико Мадрид победи Атлетик Билбао с гол в добавеното време на Анхел Кореа

Атлетико Мадрид победи Атлетик Билбао с гол в добавеното време на Анхел Кореа
Анхел Кореа / Снимка: AP Photo/Bernat Armangue

Анхел Кореа вкара на контраатака в добавеното време и Атлетико Мадрид записа трудна победа с 1:0 срещу Атлетик Билбао в мач от четвъртия кръг на испанското първенство по футбол. Столичани са втори в класирането с четири точки зад лидера Барселона, а баските, които ще играят с Лудогорец в Лига Европа, заемат десетата позиция.

Атлетико и Билбао изиграха интересен мач, но и двата отбора не успяваха дълго време да реализират положенията си. Столичани обаче го направиха във втората минута на добавеното време, когато Александър Сорлот спечели топката при единоборство с Иниго Лекуе и подаде на резервата Кореа. Той пък вкара топката зад вратаря на баските за крайното 1:0.

В друг мач от кръга Еспаньол спечели с 2:1 срещу Райо Валекано като домакин. Гостите стигнаха до първото попадение чрез Алваро Гарсия в четвъртата минута, но каталунците направиха пълен обрат. Карлос Ромеро изравни в осмата минута, а в шестата на добавеното време Алехо Велис донесе трите точки на отбора си.

Така Еспаньол записа първа победа за сезона и се изкачи на 11-о място, докато Райо е девети с равен брой точки.