site.btaВратарят Димитър Митов спаси дузпа при победа за Абърдийн в Шотландия

Вратарят Димитър Митов спаси дузпа при победа за Абърдийн в Шотландия
снимка: Владимир Шоков/БТА

Вратарят Димитър Митов беше титуляр и спаси дузпа при драматичната победа с 1:0 за Абърдийн като гост срещу Рос Каунти в мач от четвъртия кръг от Висшата лига на Шотландия. Българският национал остана на терена през целия двубой и за пореден път се отличи със стабилни изяви пред голлинията.

В 65-ата минута Митов се намеси решително след 11-метров наказателен удар, изпълнен от Ронан Хейл.

Българският страж не допуска попадение във втори пореден мач от първенството.

Попадение на Слободан Рубежич беше отменено в 50-ата минута, но Кевин Нисбет осигури трудния успех за "доновете" с гола си в осмата минута на допълнителното време.

Абърдийн е на първо място в класирането с пълен актив от 12 точки след четирите си поредни успеха в първенството.

Към 00:06 на 01.09.2024 Новините от днес