site.btaДжазмин Паолини победи Юлия Путинцева и достигна за първи път в кариерата си четвъртия кръг на откритото първенство по тенис на САЩ

Паолини (на снимката) спечели след час и 36 минути игра / AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Петата в схемата Джазмин Паолини се класира за първи път в кариерата си в четвъртия кръг на откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи с 6:3, 6:4 над поставената под номер 30 Юлия Путинцева.

Италианката Паолини и американката Коко Гоф са единствените тенисистки, които през 2024 достигат поне до четвъртия кръг на всеки един от четирите турнира от Големия шлем.

Преди началото на този сезон Паолини, на 28, никога не бе преминавала втория кръг на мейджър турнири, но всичко това се промени през януари в Австралия. Тя достигна до четвъртия кръг в Мелбърн, след което загуби финалите в Париж през юни и в Лондон през юли.

Паолини преодоля третия кръг в САЩ с 22 печеливши удара срещу Путинцева, побеждавайки я в рамките на час и 36 минути. Италианката направи три пробива за успеха в първия сет и в следващия, далеч по-изчистен на сервис, тя трябваше да чака до десетия гейм за първи брейк. Паолини го записа при 40:15 и на първи мачбол, за да стигне до мач срещу финалистката на "Ролан Гарос" от 2023 Каролина Мухова. Чехкинята надви с 6:4, 6:2 състезаващата се с неутрален статут Анастасия Потапова.

В четвъртия кръг ще играе и Джесика Пегула, след като американката надви Хесика Манейро с 6:3, 6:3 на "Артър Аш". Испанката направи цели 29 непредизвикани грешки и изпрати едва пет печеливши удара в полето на Пегула, която записа четири пробива за успеха.

Пегула ще играе срещу състезаващата се с неутрален статут Диана Шнайдер, която спечели с 6:2, 6:2 срещу италианската ветеранка Сара Ерани. Рускинята е само на 20 години, а Ерани е със 17 по-възрастна от нея.

Към 00:13 на 01.09.2024 Новините от днес