site.btaАстън Вила победи като гост новака в английското първенство Лестър

Астън Вила победи като гост новака в английското първенство Лестър

Астън Вила победи с 2:1 като гост завърналия се в елита Лестър в мач от третия кръг от английското първенство.

В 22-ата минута шут на Оливър Уоткинс беше спасен от вратаря Мадс Хермансен, а шест минути след това гостите от Бирмингам поведоха в резултата чрез Амаду Онана след асистенция на Уоткинс.

В 63-ата Джон Дюран реализира втория гол във вратата на довакините, които достигнаха до почетен гол чрез Факундо Буонаноте малко повече от четвърт час преди изтичане на редовното време.

Астън Вила постигна втора поредна победа с 2:1 в гостуване през настоящата кампания, а между тези два успеха "лъвовете" допуснаха поражение срещу Арсенал.

В друга среща от кръга Евертън загуби драматично с 2:3 срещу Борнемут. Обратът в полза на "черешките" дойде в последните минути от двубоя. Гол на Антоан Семеньо в 87-ата минута направи резултата 2:1 в полза на "карамелите", но във втората и в шестата минута на допълнителното време Люис Кук и Луис Синистера също се разписаха, правейки драматичния обрат.

Преди това отборът от Ливърпул беше повел с 2:0 след попадения на Майкъл Кийн и Доминик Калвърт-Люин в рамките на само седем минути млако след началото на второто полувреме.

Борнемут вече има пет точки от три срещи, докато Евертън е с три поредни поражения.

Ипсуич и Фулъм направиха равенство 1:1, докато Брентфорд победи с 3:1 пред собствена публика Саутхямптън.

По-късно днес шампионът Манчестър Сити гостува на Уест Хям.