site.btaАрсенал направи равенство с Брайтън във Висшата лига

Арсенал направи равенство с Брайтън във Висшата лига
AP Photo/Alastair Grant

Арсенал, който игра с човек по-малко почти през цялото второ полувреме, загуби първи точки през новия сезон. В среща от третия кръг лондончани завършиха наравно 1:1 у дома с Брайтън.

В 38-ата минута Букайо Сака изведе Кай Хаверц и той с прехвърлящ удар откри резултата на двубоя в Северен Лондон.

В допълнителното време на първата част Леандро Тросар пропусна да удвои аванса в полза на "артилеристите".

В 49-ата минута Деклан Райс получи спорен втори жълт и съответно червен картон и остави Арсенал с човек по-малко.

Девет минути по-късно Жоао Педро изравни в полза на "чайките", които пропуснаха да се поздравят с краен успех в двубоя. Четвърт час преди края на редовното време Хаверц не успя да се разпише за втори път и да осигури нов успех в полза на лондончани.

Брайтън, който има актив от седем точки, има две равенства и шест поражения в последните си осем мача срещу столичани.

Арсенал също има седем спечелени точки до момента.

По-късно днес шампионът Манчестър Сити гостува на Уест Хям, докато в неделя Манчестър Юнайтед приема Ливърпул.