site.btaВ понеделник започва международната научна конференция „Иновации в горската промишленост", организирана от Лесотехнически университет
От 7 до 9 октомври в Пловдив (хотел „Империал“), ще се проведе XII международна научно-техническа конференция „Иновации в горската промишленост" с основен организатор - факултет „Горска промишленост“ към Лесотехническия университет (ЛТУ). Членове на програмния комитет на събитието са изявени учени – професори, доценти и доктори от 10 държави, съобщиха от екипа на висшето училище.
Основната цел на международната научно-техническа конференция е да се създаде среда за обмяна на научна информация, споделяне на добри производствени практики и осъществяване на личен контакт между изследователи, експерти, преподаватели, студенти и представители от бизнеса, работещи в областта на дървообработването, производството и дизайна на мебели и изделия от дървесина.
Конференцията ще бъде официално открита на 7 октомври от почетния председател на Организационния комитет на конференцията и ректор на Лесотехническия университет – доц. Христо Михайлов и от декана на факултет „Горска промишленост“, ЛТУ – проф. Димитър Ангелски.
Програмата на 3-дневната конференция включва провеждане на пленарни и работни заседания, постер сесии и културни мероприятия. Пленарни доклади ще бъдат изнесени от проф. Антонио Пици от Университета на Лотарингия, Франция; проф. Казимеж Орловски от Техническия университет в Гданск, Полша; проф. Васил Живков, Лесотехнически университет, София и д-р Надир Йълдъръм от Университета „Хамад Бин Халифа“, Доха, Катар.
По време на петте сесии ще бъдат представени около 50 доклада със следните тематични направления – суровинна база; дървообработващи машини и съоръжения; технологии в дърводобива, дървообработването и производството на мебели и изделия от дървесина; интериор и мебелен дизайн; материали и конструкции в мебелите; икономика, организация и управление; естествените науки в помощ на горската промишленост и инженерния дизайн и иновации в образователния процес. Всички доклади ще бъдат публикувани в специално издаден сборник.
Събитието се провежда с подкрепата на Фонд научни изследвания, „Велде България“ АД, „Кастамону България“ АД, „Монди Стамболийски“ ЕАД, „М2 Пром/Линдера Европа“ ЕАД, „Мебели Виденов“ ЕООД, „Интериор И/blum“ ООД, „ЙАФ България“ ЕООД, „Кроношпан България“ ЕООД и „Ролпласт“ ЕООД. /ПВ/
/ХК/
news.modal.header
news.modal.text