site.btaКонкурсът "Сайт на годината" стартира седмото си издание на 15 април
Конкурсът "Сайт на годината" стартира седмото си издание на 15 април, съобщиха организаторите му. Те канят създателите на сайтове, мобилни приложения или лични блогове да участват в надпреварата със свои проекти.
Уеб експертите могат да кандидатстват в 16 категории, като две от тях са премиерни за конкурса - "Иновативен продукт" и "Сайт за електронно управление". Кандидатите с проекти за категорията "Иновативен продукт" трябва да отговарят на критериите за иновативност и да експериментират с дизайн или технология, 3D среда, WebGL, VR, АI, експериментална типография, анимация и други. Обновен е и панелът на журито с водещи специалисти в областта на маркетинга, дигиталния маркетинг и уеб, които ще оценяват работата на кандидатите в надпреварата. 55 специалисти са част от професионалното жури, докато представителите на младежкото жури са 12.
Нови специални награди ще бъдат въведени на тазгодишното издание. Агенцията с най-много спечелили проекти ще получи приза "Агенция на годината", а най-активните и изявени дами в сферата на уеб и технологиите ще бъдат отличени със специалната награда Women in Tech and Leadership. Не на последно място е призът за сайт на инициативата "Добрата дума", която ще бъде оценявана от надзорния съвет на Фондацията за активно развитие на уеб. За пореден път ще бъде връчен и призът за принос в развитието на българската уеб среда.
Организаторите на конкурса призовават за активно участие. "Заедно ще надграждаме не само високите стандарти на конкурса, но и на бранша като цяло. Целта ни винаги е била да предостави подиум за изява на талантливите български програмисти и дизайнери, които изграждат и популяризират дигиталният образ на бизнеса, а също и на страната ни", коментира Жюстин Томс, основател на конкурса и на Фондация за активно развитие на уеб.
Кандидатстването в конкурса ще продължи до 30 септември 2024 г. Церемонията по награждаването за най-иновативните сайтове, мобилни приложения, лични блогове ще се състои на 5-ти ноември 2024 г.
В конкурса могат да участват сайтове на всички езици, които са създадени в България. Надпреварата предизвиква участниците към използване на българската форма на кирилица, която се отличава с лесно възприемане на информацията, посочват организаторите. Използването й е важно за утвърждаване на националните ни ценности, затова журито добавя бонус точки и по този критерий.
/СС/
news.modal.header
news.modal.text