site.btaЧерно море Тича загуби от Ямбол в мач от турнира от Черноморските игри

Черно море Тича загуби от Ямбол в мач от турнира от Черноморските игри
Снимка: Архив/БТА

Черно море Тича – Ямбол 80:86 (20:16, 24:15, 20:26, 16:29)

Черно мори Тича загуби от Ямбол първата си среща от Черноморските игри, които се провеждат във Варна. Гостите от Ямбол спечелиха с 86:80. Тайлър Къри вкара 29 точки за победителите и спечели 19 борби, а Геди Йозапайтис добави 24 точки. За домакините Мартин Коцев вкара 18 точки, Къртис Джоунс реализира 17 точки, а Мартин Йорданов – 16 точки.

Домакините на турнира започнаха ударно срещата и за две минути и половина поведоха с 8:2. Три минути преди края на първата част отборът на Ямбол успя да изравни при 12:12 след тройка на Геди Йозапайтис, а след това и поведе. Последва още едно равенство при 14:14, след което Черно море Тича поведе с три точки. Домакините успяха да вземат първата четвърт с 20:16. Черно море Тича започна много добре и втората част и поведе в началото с 10 точки при 26:16. В средата на периода преднината на домакините стана 12 точки – 33:21. На полувремето Черно море Тича водеше с 44:31.

През второто полувреме тимът от Ямбол показа много по-стойностна игра и спечели двете части, с което обърна резултата в своя полза и спечели двубоя с 86:80.

Утре надпреварата продължава с нови два мача. От 16:00 часа играят Ямбол и Шумен, а от 18:30 е двубоят между Черно море Тича и Академик Пловдив.

Към 05:41 на 20.05.2024 Новините от днес