site.btaХърватия записа втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол

Хърватия записа втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол
снимка: Данаил Войков/БТА

Среща от група В на Европейското първенство по волейбол:

Хърватия - Испания - 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Хърватия спечели втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в България, Италия, Северна Македония и Израел. След трудния си успех над Украйна с 3:2 гейма в първата си среща, днес балканската страна надделя над Испания с 3:0.

Срещата започна изключително оспорвано и резултатът бе изравняван четири пъти, след което испанците поведоха с 2 точки при 6:4. Хърватия успя да изравни при 9:9 след отлична игра в защита и успешна контраатака. Последваха 7 изравнявания на резултата, последното при 17:17, след което домакините успяха да поведат с 3 точки при 20:17. Хърватия не срещна проблеми и взе първата част с 25:19.

Домакините в  мача започнаха ударно втория гейм и поведоха с 4:0. Те продължиха да поддържат аванса си и дори успяха да го увеличат до 6 точки при 18:12. Испанците успяха да реализират три поредни точки и намалиха пасива си до 3 точки – 18:15. В края на гейма след 21:18 хърватите направиха три поредни точки, с което на практика решиха изхода от гейма и го спечелиха с 25:20.

Хърватия започна и третата част много добре и поведе с 3:0, но позволиха на испанците да намалят пасива си до точка. Домакините веднага успяха отново да увеличат аванса си на три точки при 6:3. След отлична блокада и лошо посрещане на началния удар от испанците Хърватия реализира две точки и поведе с 5 точки при 12:7. В средата на третата част преднината на домакините стана 6 точки при 16:10. След 19:13 за домакините испанците благодарение на силния си сервиз затрудниха максимално хърватите и успяха да реализират три поредни точки и намалиха пасива си до 3 точки 16:19. Хърватия пропиля един геймбол, но успя да вземе третата част с 25:22 и съответно мача с 3:0 гейма.

В класирането в групата начело е Словения (2 мача) с две победи, 6 точки и геймово съотношение 6:1. Втори е тимът на Хърватия (2 мача) с две победи, 5 точки и 6:2. Трета е България (2 мача) с 3 точки и 4:4, следвана от Испания (2 мача) с 3 точки и 3:4, Финландия (3 мача) с 3 точки и 4:6 и Украйна (2 мача) с 1 точка и геймово съотношение 3:6.

Утре надпреварата в групата продължава с нови две срещи. От 17:30 часа играят Словения и Испания, а от 20:30 часа България ще срещне отбора на Украйна.

Към 23:58 на 06.08.2024 Новините от днес