site.btaЧетвърти турнир по минифутбол "Батан" предстои да се организира за празника на град Батановци

Снимка: БТА, архив

Четвърти турнир по минифутбол "Батан" предстои да се организира в навечерието на празника на град Батановци - 17 септември, съобщи кметът на населеното място Радослав Петров.

Спортната проява ще се състои на 9 септември от 10:00 ч. в двора на Основно училище "Христо Ботев" в Батановци. И тази година в провеждането на турнира съдействие ще окаже, както кметството, така и община Перник. Наградният фонд на състезанието за първи път ще бъде допълнен от парични награди.

Продължава етапът по записване на желаещите отбори в турнира. Жребият, който ще бъде изтеглен непосредствено преди проявата, ще определи реда на футболните срещи. Сред условията за участие е отборите да са съставени от петима играчи плюс резерви. Общото времетраене на двете полувремена е 40 минути.

Първото издание на турнира "Батан" е проведено през 2020. Победител в него стана отбор от Перник, победил домакините с 5:1.

За празника на Батановци ще бъде проведен и празник на борбата с над 180 участници от област Перник. Негов организатор е световният и европейски шампион по борба Иво Ангелов.

Към 10:15 на 11.06.2024 Новините от днес