site.bta"Много важен мач за нас срещу добър отбор", каза треньорът на Черно море Илиан Илиев след успеха срещу Арда

Снимка: Красимир Кръстев/БТА

Изказване на треньора на Черно море Илиан Илиев след срещата от 16-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и Арда, завършила 1:0 за „моряците“.

Илиан Илиев (треньор на Черно море) – „Много важен мач срещу един добър отбор. Виждате, че последните три мача игра само с водещи отбори и не загуби. Това ни принуждаваше да бъдем изключително агресивни и осторожни в дефанзивен план, защото при най-малката възможност имат качествата, за да отиграят добре.

Като цяло добре стояхме в този дефанзивен план. Имаха няколко ситуации, но все пак трябва да знаем, че играем с един стойностен отбор. Тези мачове сме ги играли, обаче на обратно, така че добре е, че тази година, дано така за продължава, че такива мачове, които са доста завързани, успяваме да ги измъкнем. Видяхте, че малко креативността ни куца, когато го няма Мазир Сула. Ограничени сме в тези действия до смените, но пък вкарахме повече битка.

Нямаше много ситуации, първото полувреме имахме доста, които не успяхме да завършим. Второто полувреме се изравни мачът и се радвам, че момчетата показаха характер за пореден път и успяхме да вземем двубоя. Знаем, че тези, които влязоха като смени и тези които не влязоха имат потенциал, но мисля, че могат още.

Мазир Сула имаше първо разтегнат мускул от мача с Локомотив Пловдив, след това получи проблем долу в кръста. Надяваме се тази седмица в оставащите дни до следващия мач да потренира и да е в строя и да се върне. Мазир Сула липсва, но тази креативност не е толкова от неговата липса, тъй като първото полувреме създадохме доста ситуации да завършим с последен пас. Мисля, че в атаката там трябва да имаме човек на върха, който да е по-отдаден на отбора. Не че Атанас Илиев не се бори днес, но трябва да е с по-голямо самочувствие да завършва атаките, нещо, което му липсва в последните мачове. Трябва да благодарим на хората, които дойдоха на мача в този час, и то в делничен ден.“

Към 19:01 на 01.05.2024 Новините от днес