site.btaВтородивизионният Спартак 1918 Варна отстрани елитния Крумовград от турнира за Купата на България

Снимка: Красимир Кръстев/БТА

Втородивизионният Спартак 1918 Варна отстрани елитния Крумовград от турнира за Купата на България след успех с 1:0 в мач от 1/16-финалите на надпреварата. Победата на домакините донесе Раян Сенхаджи, който си отбеляза автогол в 73-ата минута след удар на Мехмед Сабри.

Първото по-сериозно положение в мача бе в 13-ата минута, когато Патрик Луан бе намерен в наказателното поле на домакините и стреля от непосредствена близост, но неточно.

В 36-ата минута Крумовград на два пъти пропусна да открие резултата. Първо Серкан Юсеин стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят успя да избие топката. При последвалия корнер Божидар Кацаров успя да стреля, но вратарят на Спартак 1918 Варна Никола Виденов успя да избие топката от гол линията. В 38-ата минута Виктор Митев стреля по диагонал от свободен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Янко Георгиев.

В 49-ата минута Румен Руменов от домакините стреля от границата на наказателното поле по земя, но вратарят Янко Георгиев улови топката. В 53-ата минута Божидар Кацаров стреля опасно по диагонал отляво, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 59-ата минута Мехмед Сабри бе изведен в отлична позиция зад защитата на гостите, напредна, преодоля вратаря Янко Георгиев и стреля, но не успя да уцели вратата. 14 минути по-късно Спартак 1918 Варна отбеляза победния гол в срещата. Мехмед Сабри навлезе в наказателното поле и стреля, топката се отби в крака на Раян Сенхаджи и влезе във вратата на Крумовград.

Спартак (Варна) - Крумовград (Крумовград)          1:0 (0:0)
1:0 Раян Сенхаджи 73-автогол

Срещи от 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол:

Марица (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 (София)            0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Георги Русев 72

Септември (София) - Ботев (Враца)                          3:4 след изпълнение на дузпи, 5:5 след продължения, 3:3 в редовното време
голмайстори: 0:1 Браян Переа 8, 1:1 Димитър Костадинов 34, 1:2 Жан Да Силва 45, 1:3  Луис Суарес 84, 3:3 Димитър Костадинов 89, 90+1, 3:4 Митко Панов 92, 4:4 Александър Петров 94, 5:4 Здравко Димитров 104, 5:5 Мартин Кавдански 117