Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaЛовеч беше домакин на най-добрите хандбални отбора при девойките

Ловеч беше домакин на най-добрите хандбални отбора при девойките
Снимка: Пресцентър

Три дни Ловеч беше домакин на най-добрите девет хандбални  отбора  при девойките. В дните 22 -24 юни в Спортната зала на града се проведе Държавно първенство по хандбал за  девойки младша възраст до 14 години Ловеч – 2023 г. Получи се следното класиране - шампион на България стана отборът на „Етър 64“ (Велико Търново) . Зам.- кметът на Община Ловеч Венцислав Христов връчи Купата и златните медали на търновските момичета.

Ловешките момичета на ХК „Осъм“ заеха шесто място в България.

Християна Хитова беше избрана в отбора на звездите – това са най-добрите седем състезателки в България на тази възраст. Ловешкото момиче се хареса с играта си на всички и заслужено получи наградата.

В сребърната седмица попаднаха отлично пазилата на вратата Александра Цокова и талантливата Дария Евстатиева.

Ето и останалите отбори. Втори са момичетата на ХК „Панагюрище“, бронз завоюваха „ Бъки“ (Габрово), които драматично загубиха полуфинала от „Етър“.

Четвърто място заеха „Спортист Кремиковци  2018“ (София), пето място ХК „Бяла“ , шесто -  домакините от „Осъм“ (Ловеч) , седмо - ХК „Сливница“,осмо място „Хера Варна“ (Варна) и девето място за момичетата на Хасково.

С този финал завърши сезонът във всички хандбални турнири в България. Новият сезон при подрастващите, мъжете и жените ще се поднови в средата на септември.

Организацията на турнира се проведе благодарение на Община Ловеч, ЦПЛР-ОДК Ловеч, Хандбален клуб „Осъм“ (Ловеч) и „Дага Принт Хаус“.

Състав на ХК „Осъм“: Александра Цокова, Габриела Богданова, Габриела Енева, Памела Атанасова, Мона Сакарска, Александра Тодорова, Мартина Иванова, Силвия Михайлова, Християна Хитова, Симона Церовска, Дария Евстатиева.

Треньори: Виктор и Юлиян Симеонови.