Община Ардино – Прессъобщение

site.btaОбщина Ардино: Международният турнир в памет на Джофи събра над 60 тенисисти от България, Турция и Гърция

Снимка: Община Ардино

От 25 до 28 юли в Ардино се проведе поредното издание на Международния турнир по тенис на маса за момчета и момичета до 13 години в памет на изтъкнатия тенисист и треньор Дургут Адемов - Джофи. В него участваха над 60 състезатели от три държави - България, Турция и Гърция. Състезанието се проведе под патронажа на кмета на общината инж. Изет Шабан.

Сред гостите на тазгодишния турнир бяха президентът на Българската федерация по тенис на маса Стефан Китов, секретарят на БФТМ Александър Начев, председателят на Общинския съвет Сезгин Байрям, известните треньори и почетни граждани на Момчилград, Две могили и Панагюрище Хасан Ходжаоглу, Даниела Христова и Борислав Влахов, треньорът по тенис на маса на националния отбор на Турция Байрамали Йълдъз, представителят на Сдружението на Ардинци в Бурса Хюсеин Касапоглу. Тук бяха още съотборниците на Джофи - Красимир Аврамов, Мустафа Хайриев и Рейхан Сезер – Капитана.

В продължение на три дни в спортна зала „Юнак“ турнирните срещи преминаха в спортменски дух. Малките тенисисти показаха високо спортно майсторство. Отборната купа и златните медали при момчетата спечели отборът на СК „Община Ялова“ от Турция. На второ място се класира отборът на „Тракер“ от турския град Люлебургаз, а на трето място се нареди тимът на СКТМ „Панагюрище“.

При момичетата шампионската титла отново заслужиха малките тенисистки на СК „Община Ялова“. Втори остана СК „Тракер“. На трета позиция се класира отборът на СКТМ „Две могили“.

В индивидуалната надпревара при момчетата 13-годишният Каан Туна  от СК „Община Ялова“ показа майсторска техника във всички срещи и заслужено спечели първото място. Във финалната среща той победи с 3:0 съотборника си Джемал Картал. На трето място останаха Емир Ялчин и Батин Гюлер, и двамата от Ялова.

Първенец при момичетата е 12-годишната Дуру Ток от отбора на „Община Ялова“. Във финалната среща след оспорван двубоя тя надигра с 3:2 Елвин Кале, също от Ялова. Трети са Тусна Гюлер и Дуру Явашчъоглу, и двете от тима на Ялова.

Купите и медалите на призьорите връчиха кметът на община Ардино инж. Изет Шабан, председателят на общинския съвет Сезгин Байрям и зам.-кметът Неджми Мюмюнходжов.

„През трите дни станахме свидетели на един много хубав международен турнир, който се провежда в знак на почит и уважение към човека, спортиста, треньора и общественика Дургут Адемов – Джофи. Ще продължим тази традиция и се надявам да я направим в по-голям мащаб.

Благодаря на всички състезатели. Играхте с хъс и дадохте всичко от себе си в този турнир. Поздравявам призьорите! Очакваме ви отново тук в Ардино след две години. Искам да изкажа искрените си благодарности към всички състезатели и техните треньори, както и към всички гости. Надявам се да се разделите с приятни чувства от това спортно преживяване в Ардино”, заяви при закриването на спортния форум кметът на община Ардино Изет Шабан.

Главен съдия на турнира бе м.с. Йорданка Колева от Ардино.