Община Хасково – Прессъобщение

site.btaОбщина Хасково: Волейболният отбор на СУ „Васил Левски“- момичета 5-7 клас е шампион на Общинските ученически игри

Снимка: Община Хасково

Последен ден от ученическите игри по Волейбол, както следва:

Волейболният отбор на СУ „Васил Левски“- момичета 5-7 клас е шампион на Общинските ученически игри. На финала момичетата от „Васил Левски“ победиха с 2:1 отбора на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“. За третото място момичетата на ОУ "Любен Каравелов" Хасково победиха служебно ПМГ "Акад. Боян Петканчин".

Индивидуалната награда за най-полезен състезател в тази възрастова група заслужи Даяна Стоянова от СУ „Васил Левски“.

На финала при девойките 8-10 клас отборът на ПМГ "Акад. Боян Петканчин" победи с 2:0 ПГДС "Цар Иван Асен II". Най-полезен състезател в тази възраст е Косара Тенева от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“.

При юношите 11-12 клас шампионската титла спечелиха волейболистите на ПГДС "Цар Иван Асен II“, след победа на финала с 2:0 над ПГМЕТ „Стойчо и Кица Марчеви“.  Индивидуалната награда за най-полезен състезател беше присъдена на Васил Димитров от ПГДС „Цар Иван Асен II“. Второто място в игрите при юношите е за ЕГ "Проф. д-р Асен Златаров“, третото място заслужиха волейболистите на ПГМЕТ „Стойчо и Кица Марчеви“.

Победителите в различните възрастови групи продължават в Областния етап от Ученическите игри 2023/2024 г.

Утре започва Общинското ученическо първенство по лека атлетика. Лекоатлетическите стартове започват от 10,00 часа на стадион „Младост“ за всички възрастови групи.