Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Състезатели от „Моделклуб - Ловеч” представиха страната на Световно първенство

Снимка: Пресцентър

Българското знаме се издигна на Световното и Европейското първенства за свободнолетящи авиомодели, съобщават от Сдружение „Моделклуб – Ловеч. Преди седмица приключиха най-големите първенства за свободнолетящи авиомодели. За първи път Европейското първенство за юноши и Световното за мъже и жени се проведоха заедно в град Монконтур, Франция.

В двете надпревари взеха участие над 400 състезатели от 40 държави. Националният отбор на България беше от 8 спортисти, от които 5 от „Моделклуб“ - Ловеч.

В Световното първенство взеха участие м.с. инж. Генко Петров, Гечко Гечев и Виктория Пейкова, както и Мирослав Мандичев и Цветан Бончев от АМК „Левски“ и Валентин Савов от„Спорт Клуб Моделист“ гр. Горна Оряховица.

През първия състезателен ден в класF1A, свободнолетящи планери, българският отбор се справи много добре. Виктория Пейкова зае трето място при жените след САЩ и Германия, а Мирослав Мандичев - девето място при мъжете. Отборно България се класира на 11-то място от 39 държави участвали в този клас.

В Европейското първенство отборът се състоеше от трима спортисти от „Моделклуб“ -Ловеч - Божидар Дочев, Виктория Пейкова и Даниел Пейков. Втори бронзов медал от клас F1A завоюва Виктория Пейкова при девойките. Даниел остана назад в класирането, но предвид възрастта му пред него предстоят много успехи. Проблеми в последните стартове на Божидар Дочев доведоха до изoставане в класирането му и така остана осми в клас F1P, свободнолетящи планери с двигател с вътрешно горене. След едноседмична почивка предстоят нова серия от важни за моделистите

Състезания - Националното първенство за деца и четири световни купи за юноши и мъже/жени, съобщава председателят на „Моделклуб“ –Ловеч, м.с. инж. Генко Петров.