Община Добрич – Прессъобщение

site.btaОбщина Добрич: С медали се завърна СК по кикбокс "Десант" от държавното първенство по кикбокс стил “лоукик” в Стара Загора

Снимка: Община Добрич

От 8 до 10 март в гр. Стара Загора се проведе държавно първенство по кикбокс стил “лоукик”. Добричкият спортен клуб по кикбокс "Десант" бе представен от осем състезателя: Преслав Симеонов и Кирил Костадинов категория до 27 кг., 9-10 г.; Петър Николов категория до 30 кг., 9-10 г.; Батухан Бектеш кат. до 33 кг., 9-10 г.; Ники Илиев кат. до 45 кг., 13-14 г.; Станеслав Вълков и Михаил Боев кат. до 51 кг., ЮМВ; Николай Великов кат. до 71 кг., мъже.
Добричките бойци се представиха както винаги силно и достойно, губещите загубиха трудно, а победители побеждаваха убедително. Кирил Костадинов, Петър Николов и Батухан Бектеш завоюваха бронзови медали, като Батухан спечели и специален приз “Лъвско Сърце”. Михаил Боев и Станислав Вълков победиха всички опоненти в категория до 51 кг и на финала се разбраха Мишо да е шампион, а Станислав вице шампион, тъй като Мишо беше в по-трудния поток и трябваше да победи един съперник в повече. Николай Великов стана шампион в най-силната и конкурентна категория на мъже до 71 кг. Той победи убедително съперниците си и се окичи заслужено със златния медал. СК "Десант" получи и купа за третото място  в първенството в общото класиране за 2023 г, измежду 67 клуба от цялата страна.